top of page
Snímek obrazovky (29).png

Klub českých turistů byl v Sušici založen 27. června 1890 jako šestý turistický klub v českých zemích a jako první na území Plzeňského kraje. Výsledkem spolupráce

s pražskými turisty bylo vybudování rozhledny na Svatoboru a nedaleko odtud turistické útulny. K otevření došlo v září 1900...  

Jarní setkání turistů PK na Krkavci

V sobotu  13.4.2024 odbor Klubu českých turistů v Sušici pořádal autobusový výlet na jarní setkání turistů Plzeňského kraje, které pořádal odbor první plzeňský na vrchu Krkavec na Kostincově chatě  v rámci oslav 100-letých chat KČT. I přes malý zájem členů odboru se podařilo naplnit malý autobus tj. cestovalo celkem 19 turistů. Krásné počasí opět přispělo ke zdárnému a krásnému výletu.

Text Petr Čonka, foto účastníci zájezdu.

Aprílová vycházka

V sobotu  6.4.2024 odbor Klubu českých turistů v Sušici pořádal první jarní vycházku resp. vyjížďku tentokráte do obce Kundratice, kde nás čekalo posezení s pochutinami ze zabijačkových pochoutek. Jako každoročně se jedná o první jarní setkání členů odboru a to jak vyznavačů pěší turistiky a jednak společně s vyznavači cykloturistiky. Bylo připraveno několik tras pro pěší a libovolné přemístění cyklistů. Nejdelší pěší trasa vedla ze Sušice přes Nuzerov, Prostřední Krušec a Hartmanice do Kundratic, druhá a třetí trasy již byly s využitím linkové doprava, jedna z Autocampingu Annín I a druhá z Hartmanic. Vzhledem ke krásnému počasí jsme si všichni vycházku užili, celkem se nás různými cestami dopravilo do Kundratic více jak 70 turistů.

 

Text a foto Petr Čonka.

Okolím Nýrska III

V sobotu 27.dubna 2024 jsme s využitím průvodcovství našich Nýrských členů vyrazili na vycházku v pořadí již třetí "Okolím Nýrska" s využitím vlakové dopravy. Na nádraží v Dešenicích nás přivítal průvodce Vašek Kaňka, který naplánoval trasu z Dešenic po NS „Po stopách formanů“ přes Matějovice, Děpoltice, Žíznětice a Hodousice do Nýrska. Počasí bylo opět vynikající, cestou jsme měli krásné výhledy i po hraničních horách, na kterých byl vidět ještě sníh. Výletu se zúčastnilo celkem 27 turistů.   

Text a foto Petr Čonka 

000000001.jpg

Klub českých turistů,

odbor Sušice,

Sirkařská 973

342 01 Sušice

ˇ

bottom of page