Klub českých turistů byl v Sušici založen 27. června 1890 jako šestý turistický klub v českých zemích a jako první na území Plzeňského kraje. Výsledkem spolupráce

s pražskými turisty bylo vybudování rozhledny na Svatoboru a nedaleko odtud turistické útulny. K otevření došlo v září 1900...  

Nadpis 2

Předání ocenění panu Emilu Kintzlovi

Dne 11. 2. 2020 se zástupci výboru a odboru KČT Sušice sešli v kavárně s manželi Kintzlovými, aby panu Emilovi předali jedno z nejvyšších ocenění KĆT , "Veřejné uznání s medailí", za dlouholetou práci v Klubu českých turistů. Při přátelském posezení u kávy a dobrého vína jsme zavzpomínali na historii odboru KČT Kašperské Hory, jejímž byli manželé Kintzlovi dlouholetí členové a pan Emil předsedou

 a organizátorem. Po ukončení činnosti v Kašperských Horách jsou manželé Kinzlovi po přestupu členy odboru Sušice. Při této příležitosti došlo k domluvě o poskytnutí informací popř. fotografických podkladů z historie KČT naší kronikářce. 

1/5

 Poslední šlápota Čepice 7.12.2019

Rok se sešel s rokem a odbor KČT Sušice pořádal dne 7.12.2019 "Poslední šlápotu" s pochodem, posezením, občerstvením a hudbou, a to opět v obci Čepice. Na místo setkání se jednotliví členové dopravili různým způsobem, vlakem, autem nebo pěšky trasou přes Velkou Chmelnou a údolím řeky Otavy. Po domluveném jídle nám k tanci a poslechu zahrála hudba. V podvečerních hodinách jsme se opět různým způsobem vraceli zpět k domovům.

 

Adventní neděle – Altötting 1.12.2019

Dne 1.12.2019 odbor KČT Sušice pořádal opět po dvou letech autobusový výlet na první adventní neděli k našim německým sousedům, tentokrát  do poutního města Altötting. Kromě vánočních trhů s různými místními pochutinami, svařeným vínem, punčem apod. jsme si prohlédli vlastní městečko, jednotlivé památky, kostely, výstavu betlémů a především Černou madonu, která se v tomto poutním městě nachází. Ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět domů do Sušice.  

 

Podzimní setkání turistů PK Třemošná 23.11.2019

Dne 23.11.2019 odbor KČT Sušice pořádal výlet s podporou autobusu na "Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje". Toto setkání bylo pořádáno jako dostředný pochod, kdy každý z účastníků si mohl vybrat z několika tras. Naši členové si většinou vybrali buď 6 km nebo 11 km dlouhou trasu. Po příchodu do kulturního domu v Třemošné-Záluží byla volná zábava a ocenění aktivních členů jednotlivých odborů KČT Plzeňského kraje. 

 

Hrad a skalní město Falkenstein19.10.2019

Dne 19.10.2019 odbor KČT Sušice pořádal na druhý pokus výlet na hrad a skalní město Falkenstein, který se nachází ve správním obvodu města Cham v Německu. Tentokráte se nás přihlásilo dost a ráno jsme vyrazili autobusem do městečka Markt-Falkenstein. Po propletení se úzkými uličkami městečka a po příjezdu na parkoviště, jsme si individuálně prohlédli celé skalní město a následně hrad s vyhlídkovou věží. Někteří si prohlédli  i městečko. V odpoledních hodinách jsme vyjeli na cestu zpět. 

1/5

1/4

1/5

1/10

Klub českých turistů,

odbor Sušice,

Sirkařská 973

342 01 Sušice

© 2015  K. Švelch,  Wix.com

ˇ

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now